Daszyńskiego 144,
44- 100 Gliwice

720 036 036
biuro@galileum.pl

Czym są uprawnienia SEP G1, G2 i G3?

uprawnienia sep

Stowarzyszenie Elektryków Polskich, czyli w skrócie SEP jest organizacją zrzeszającą techników, inżynierów i osoby uczące się zawodu. SEP nie tylko zrzesza elektryków, ale również monitoruje ich działania i pozycję na rodzimym rynku. Ponadto stowarzyszenie zajmuje się również kwestią uprawnień.

Jak zdobyć uprawnienia SEP

uprawnienia sep

Elektryka to ważna branża zajmująca się zagadnieniami wytwarzania, przetwarzania, przesyłania, gromadzenia i wykorzystywania różnych rodzajów energii. Zawód elektryka jest niezwykle doceniany i wiele osób chce go wykonywać. Wynika to również z tego, że podlega on ciągłemu rozwojowi, który postępuje wraz z rozwojem technologii.

Uprawnienia SEP do 1kV

uprawnienia-sep

Każde działanie polegające na pracy z prądem wymaga odpowiednich kwalifikacji i wiedzy. Niezależnie czy chcemy wymienić gniazdko, oprawę oświetleniową czy wykonywać inne prace związane z urządzeniami elektrycznymi do 1kV musimy posiadać konieczne uprawnienia.

Szkolenie BHP – bezpieczny pracownik

szkolenie-bhp

W polskim Kodeksie pracy znajdziemy zapis według którego każdy pracownik podlega obowiązkowi udziału w okresowym szkoleniu BHP. Nie ma znaczenia czy jest pracownikiem biurowy, czy pracuje z chemikaliami czy na rusztowaniu. Przepisy regulują jak często należy przeprowadzać szkolenie BHP (częstotliwość zależy od rodzaju zajmowanego stanowiska) oraz w jakim wymiarze.

Uprawnienia typu SEP G3 – uprawnienia gazowe

gaz

Zawód elektryka należy do trudnych i odpowiedzialnych. Od umiejętności elektryka uzależniona jest nie tylko sprawność i bezawaryjne funkcjonowanie urządzeń, ale również bezpieczeństwo i jego i innych. Dlatego wraz z rozwojem technologii zawód elektryka jest ciągle odmładzany. Każdy kto go wykonuje musi być przygotowany na ciągłe podnoszenie kwalifikacji, sprawdzanie ich i weryfikowanie.