Pszczyńska 114,
44- 100 Gliwice

720 036 036
biuro@galileum.pl

Blog

Jak w praktyce wygląda kurs SEP?


Jak się zatem okazuje, uprawnienia SEP są niezbędne dla elektryków czy monterów, którzy chcą świadczyć kompleksowy zakres usług. Uprawnienia SEP wydawane są przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich.


Udział w kursie SEP


Uprawnienia SEP przyznawane są po zdaniu specjalnego egzaminu, który nadzorowany jest przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Stowarzyszenie prowadzi swoje oddziały w prawie każdym większym mieście w naszym kraju, więc nie ma większego problemu z ich zdobyciem. Przed przystąpieniem do egzaminu warto wziąć udział w specjalnym kursie, podczas którego można zdobyć niezbędną wiedzę oraz umiejętności. Takie kursy organizowane są cyklicznie, a prowadzone są w różnych miastach Polski przez Ośrodek szkoleniowy Galileum. Typowy kurs SEP nie trwa długo. W większości przypadków nawet w ciągu jednego dnia można opanować wiedzę, która okaże się niezbędna podczas egzaminu.
Podczas kursu uczestnicy zdobywają nie tylko cenną wiedzę, ale i umiejętności. Szkolenia przeprowadzane są przez specjalistów, którzy są w stanie każde zagadnienie wyjaśnić podając praktyczne przykłady, dzięki czemu wiedza przyswajana jest łatwiej i szybciej. Szkolenia mogą odbywać się dla pojedynczych osób w ramach kursów otwartych, jak i w formie szkoleń zamkniętych dla zorganizowanej grupy pracowników.