Pszczyńska 114,
44- 100 Gliwice

720 036 036
biuro@galileum.pl

Blog

Uprawnienia gazowe G3 - jak i kiedy warto je zdobyć?

Uprawnienia gazowe G3 - szkolenia

Szkolenia, które przygotowują kursantów do zdobycia uprawnień gazowych G3, są zwykle dość krótkie, trwają maksymalnie kilka dni, jednak wymagają od uczestników przyswojenia sporej ilości materiału. Trzeba opanować szeroki zakres wiedzy teoretycznej, a także zdobyć niezbędne umiejętności praktyczne. Co więcej, podczas kursów uczestnicy wykonują zaawansowane, specjalistyczne zadania, dzięki czemu zdobywają solidne przygotowanie do wykonywania pracy na określonym stanowisku.

Docelowo szkolenie G3 ma na celu przygotowanie uczestników do egzaminu kwalifikacyjnego w zakresie eksploatacji “E” i dozoru “D” urządzeń, instalacji i sieci gazowych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających paliwa gazowe. Na komisyjnym egzaminie można się spodziewać zagadnień związanych nie tylko z obsługą urządzeń gazowych, ale również ze znacznie szerszego zakresu np. ochrony środowiska w zakresie związanym z eksploatacją instalacji gazowej albo udzielania pierwszej pomocy. To sprawia, że osoba, której udało się zdać egzamin i uzyskać certyfikat jest solidnie przygotowana do pracy.

Uprawnienia gazowe G3 przyznawane są na czas określony. Po pięciu latach od zdobycia uprawnień należy je odnowić, aby móc dalej wykonywać prace przy instalacjach gazowych.

Kto może zdobyć uprawniania gazowe G3?

Szkolenia na uprawnienia gazowe G3 skierowane są do wszystkich pełnoletnich osób, które mają wykształcenie minimum podstawowe. Uczestnicy szkoleń nie muszą posiadać wykształcenia kierunkowego.

Ośrodek Szkoleniowy GALILEUM organizuje szkolenia zarówno dla pojedynczych osób (nabór otwarty), jak i w formie szkoleń zamkniętych dla zorganizowanej grupy pracowników. Bezpośrednio po sześciogodzinnym szkoleniu odbywa się egzamin.