Pszczyńska 114,
44- 100 Gliwice

720 036 036
biuro@galileum.pl

Blog

Jak przebiega egzamin SEP?

 

Kurs elektryczny G1

Podstawowym kursem elektrycznym jest kurs G1. Szkoły, dobre szkoły, takie jak nasza, podczas jego trwania przekazują przyszłym elektrykom całą niezbędną wiedzę, która może przydać im się w pracy. Kurs nie trwa długo. W ciągu sześciu godzin lekcyjnych kursanci dowiedzą się wszystkiego, co konieczne, aby podejść do egzaminu. Osoba, która chce zdawać egzamin, powinna złożyć stosowny wniosek oraz uiścić opłatę w wysokości 225 zł. Doświadczone firmy szkoleniowe jednak same zajmują się wszelkimi formalnościami, aby maksymalnie ułatwić kursantom całą procedurę. W naszym przypadku egzamin SEP odbywa się od razu po kursie, wtedy, gdy słuchacze dysponują świeżo przyswojoną wiedzą.

Egzamin SEP

O egzaminie SEP można usłyszeć wiele opinii. Jedni uważają, że egzaminatorzy gruntownie sprawdzają wiedzę, inni, że egzamin jest łatwy. Jedno jest pewne – zadaniem egzaminatorów jest sprawdzenie, czy dany słuchacz przyswoił wiedzę z kursu i zdobył wszystkie informacje, aby móc  pracować w zawodzie. Egzamin ma formę ustną. Przykładowe pytania do egzaminów w grupie G1 to:

  • Na kim spoczywa obowiązek wyposażenia stanowisk pracy w instrukcje eksploatacyjne?
  • Jakich środków gaśniczych należy używać do gaszenia urządzeń elektrycznych będących pod napięciem?
  • Jak definiujemy prąd stały, zmienny oraz przemienny?

Jak widać, dotyczą one elementarnej wiedzy z zakresu elektryki. Osoby, które pracują w zawodzie od lat i mają sporą praktykę, do egzaminu muszą przypomnieć sobie zagadnienia teoretyczne, związane z prawem czy pierwszą pomocą. Kursant od razu poznaje wynik egzaminu. Nasza szkoła bezzwłocznie przekazuje uprawnienia do odbiorcy – dzieje się to w ciągu 24 godzin.