Pszczyńska 114,
44- 100 Gliwice

720 036 036
biuro@galileum.pl

Uzyskaj znak CE dla swojego produktu. Doradzamy, Wdrażamy, Uczymy

Dowiedz się więcej o znaku CE

Uprawnienia elektryczne

Kończą Ci się uprawnienia elektryczne? A może chcesz je zdobyć po raz pierwszy? Pracodawca oferuje Ci atrakcyjne zatrudnienie pod warunkiem, że będziesz mieć uprawnienia do 1 kV? Wybierz nasze kursy elektryczne, a zapewnimy Ci przygotowanie merytoryczne, dzięki któremu bez problemu zdasz egzamin SEP.

Uprawnienia energetyczne cieplne G2

Potrzebujesz kursu palacza CO? Zapraszamy na szkolenia na uprawnienia energetyczne cieplne G2, które prowadzimy w każdym województwie w Polsce. Nasze kursy energetyczne gwarantują wysoką zdawalność. Dlatego po ich ukończeniu bezstresowo podejdziesz do egzaminu! Uzyskane uprawnienia zapewnią Ci stałą pracę.

Uprawnienia gazowe

Zapraszamy również na profesjonalne szkolenia gazowe. Nasza komisja egzaminuje we wszystkich dziesięciu punktach grupy 3. Potrzebne Ci są uprawnienia gazowe niezbędne do obsługi, konserwacji, remontów i montażu urządzeń? Zapraszamy na szkolenie, bezpłatne konsultacje oraz egzamin.

Uprawnienia pomiarowe

Bądź konkurencyjny na rynku pracy. Zdobądź uprawnienia elektryczne pomiarowe i sam dokonuj pomiarów. Z nami nauczysz się, jak prawidłowo opracować protokół pomiarowy. Dzięki kadrze dydaktycznej z wieloletnią praktyką zdobędziesz wiedzę przydatną w przyszłości. Zapraszamy na kursy sepowskie w zakresie pomiarów.

Ośrodek Szkoleniowy GALILEUM

Witamy na stronie internetowej naszego ośrodka szkoleniowego. Naszym atutem jest kompetentna kadra dydaktyczna oraz oddziały w każdym województwie. Dzięki nim możemy organizować szkolenia gazowe, kursy SEP i energetyczne oraz kursy zawodowe już w czasie do 24 h od zgłoszenia. Warto również podkreślić, że jako jedyni tuż po egzaminie podajemy numery uprawnień, a same świadectwa wydajemy do 48 godzin. Dzięki naszej pomocy już wiele osób z całej Polski mogło m.in. zdać egzaminy SEP i zdobyć uprawnienia elektryczne, uzyskać uprawnienia UDT oraz wziąć udział w innych profesjonalnie przygotowanych szkoleniach. Nasze kursy elektryczne, szkolenia gazowe, kursy energetyczne czy obsługi wózków widłowych cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród fachowców z całej Polski. Wyróżnia nas nie tylko kompleksowa oferta, ale również profesjonalizm, rzetelność i terminowość. Podchodzimy bardzo poważnie do wykonywanej pracy, co zostało już docenione przez wiele firm korzystających z naszej oferty szkoleń zamkniętych. Zainteresowanych zapraszamy na kursy elektryka i egzaminy SEP lub na inne szkolenie. Zachęcamy również do współpracy w ramach prowadzonej przez nas działalności certyfikacyjnej, doradczej i rzeczoznawczej.

Dowiedz się więcej Wyślij zapytanie

Istotnym z punktu widzenia każdego elektryka są uprawnienia SEP, czyli pozwolenia, dzięki którym każdy elektryk może wykonywać swoją pracę na różnorodnych stanowiskach. Uprawnienia SEP są jednym z najważniejszych i najpowszechniejszych uprawnień, które powinien posiadać każdy elektryk. SEP jest skrótem od Stowarzyszenia Elektryków Polskich – organizacji o luźniej strukturze, której zadaniem jest zrzeszanie techników, inżynierów oraz osób, które dopiero się kształcą.

Jak zdobyć uprawnienia elektryczne

Aby zdobyć uprawnienia elektryczne nie jest konieczne skończenie szkoły o szczególnym profilu, np. technicznym czy elektrycznym. Jeśli jesteśmy pewni stanu naszej wiedzy, można od razy podejść do egzaminu. Jeżeli jednak mamy świadomość, że wiadomości dotyczące instalacji elektrycznych nie są wystarczające, rozsądnym krokiem jest zapisanie się na kurs przygotowawczy. Warto wybrać odpowiednią jednostkę szkoleniową, która posiada odpowiednio wykształconą kadrę. Warto zwrócić uwagę czy wykładowcy mają uprawnienia pedagogiczne i odpowiednio długie doświadczenie zarówno w pracy zawodowej, jak i dydaktycznej.  Po przebyciu kursu można zapisać się na egzamin. Pytania egzaminacyjne są w pewnym stopniu ustandaryzowane, jednakże nie istnieje pula zagadnień, których na pewno możemy się spodziewać. Do najpopularniejszych pytań egzaminacyjnych należą m.in. jakie jest odpowiednie ułożenie osoby nieprzytomnej, która została porażona prądem, jaką liczbę opraw oświetleniowych można podłączyć do jednego obwodu zasilającego, jakie są dozwolone napięcia w normalnych oraz specyficznych warunkach, itd.

Co z terminem uprawnień?

Bardzo ważną informacją jest fakt, że uprawnienia nie są bezterminowe i muszą być one odnawiane co pięć lat. Jest to bardzo istotna wiadomość, ponieważ wiele osób wciąż tkwi w przekonaniu, że są one wydawane na cały okres pracy zawodowej. Jednakże dzięki wprowadzeniu takiego systemu, konieczne jest ciągłe doszkalanie się i poszerzanie zakresu wiedzy oraz obszaru umiejętności.