Pszczyńska 114,
44- 100 Gliwice

720 036 036
biuro@galileum.pl

Uzyskaj znak CE dla swojego produktu. Doradzamy, Wdrażamy, Uczymy

Dowiedz się więcej o znaku CE

Uprawnienia elektryczne

Kończą Ci się uprawnienia elektryczne? A może chcesz je zdobyć po raz pierwszy? Pracodawca oferuje Ci atrakcyjne zatrudnienie pod warunkiem, że będziesz mieć uprawnienia do 1 kV? Wybierz nasze kursy elektryczne, a zapewnimy Ci przygotowanie merytoryczne, dzięki któremu bez problemu zdasz egzamin SEP.

Uprawnienia energetyczne cieplne G2

Potrzebujesz kursu palacza CO? Zapraszamy na szkolenia na uprawnienia energetyczne cieplne G2, które prowadzimy w każdym województwie w Polsce. Nasze kursy energetyczne gwarantują wysoką zdawalność. Dlatego po ich ukończeniu bezstresowo podejdziesz do egzaminu! Uzyskane uprawnienia zapewnią Ci stałą pracę.

Uprawnienia gazowe

Zapraszamy również na profesjonalne szkolenia gazowe. Nasza komisja egzaminuje we wszystkich dziesięciu punktach grupy 3. Potrzebne Ci są uprawnienia gazowe niezbędne do obsługi, konserwacji, remontów i montażu urządzeń? Zapraszamy na szkolenie, bezpłatne konsultacje oraz egzamin.

Uprawnienia pomiarowe

Bądź konkurencyjny na rynku pracy. Zdobądź uprawnienia elektryczne pomiarowe i sam dokonuj pomiarów. Z nami nauczysz się, jak prawidłowo opracować protokół pomiarowy. Dzięki kadrze dydaktycznej z wieloletnią praktyką zdobędziesz wiedzę przydatną w przyszłości. Zapraszamy na kursy sepowskie w zakresie pomiarów.

Ośrodek Szkoleniowy GALILEUM

Witamy na stronie internetowej naszego ośrodka szkoleniowego. Naszym atutem jest kompetentna kadra dydaktyczna oraz oddziały w każdym województwie. Dzięki nim możemy organizować szkolenia gazowe, kursy SEP i energetyczne oraz kursy zawodowe już w czasie do 24 h od zgłoszenia. Warto również podkreślić, że jako jedyni tuż po egzaminie podajemy numery uprawnień, a same świadectwa wydajemy do 48 godzin. Dzięki naszej pomocy już wiele osób z całej Polski mogło m.in. zdać egzaminy SEP i zdobyć uprawnienia elektryczne, uzyskać uprawnienia UDT oraz wziąć udział w innych profesjonalnie przygotowanych szkoleniach. Nasze kursy elektryczne, szkolenia gazowe, kursy energetyczne czy obsługi wózków widłowych cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród fachowców z całej Polski. Wyróżnia nas nie tylko kompleksowa oferta, ale również profesjonalizm, rzetelność i terminowość. Podchodzimy bardzo poważnie do wykonywanej pracy, co zostało już docenione przez wiele firm korzystających z naszej oferty szkoleń zamkniętych. Zainteresowanych zapraszamy na kursy elektryka i egzaminy SEP lub na inne szkolenie. Zachęcamy również do współpracy w ramach prowadzonej przez nas działalności certyfikacyjnej, doradczej i rzeczoznawczej.

Dowiedz się więcej Wyślij zapytanie

W związku z tym elektryk jest zawodem regulowanym przez przepisy państwowe, mające źródło w ustawach. Natomiast dokumenty potwierdzające posiadanie kwalifikacji, umożliwiające samodzielne uprawianie zawodu, nazywane są uprawnieniami. W podnoszenie wiedzy i kwalifikacji zaangażowane jest Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Uprawnienia w zakresie eksploatacji

Najszerszą grupę elektryków obejmują uprawnienia dotyczące instalacji i sieci energetycznych. Aby poziom świadczonych usług związanych z energetyką był na odpowiednio wysokim poziomie, wymaga się od pracujących przy instalacjach i sieciach energetycznych gruntownej wiedzy. Szczegółowe wymagania podaje Rozporządzenie MGPiPs z 28.04.2003 roku, które wprowadza zróżnicowane wymagania w zależności od rodzaju prac, stanowisk pracy oraz grupy urządzeń elektrycznych. W zależności od rodzaju urządzeń energetycznych, w Załączniku Nr 1 do Rozporządzenia wyróżniono trzy grupy urządzeń: grupa 1 – elektroenergetyczna, grupa 2 – cieplna, grupa 3 – gazowa. Dokumenty, które pozwalają na pracę przy eksploatacji urządzeń noszą nazwę świadectw kwalifikacyjnych i upoważniają do samodzielnego wykonywania prac na określonym stanowisku i na określone urządzenia w danej grupie. Warto podkreślić, że rozporządzenie nie podaje żadnych wymagań dotyczących wykształcenia i przygotowania zawodowego osób poddających się postępowaniu kwalifikacyjnemu.

Czym są uprawnienia SEP G3

Kursy dające uprawnienia typu SEP G3 są przeznaczone dla pracowników zajmujących się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci gazowej. W zależności od wiedzy i doświadczenia  uczestników szkolenia komisja przyznaje uprawnienia typu SEP G3 w zakresie: obsługi, konserwacji, remontów, montażu, bądź też uprawnienia kontrolno-pomiarowe. Dzięki uprawnienia SEP G3 możliwe jest zajmowanie się m.in. urządzeniami do produkcji paliw gazowych, sieciami gazowymi rozdzielczymi o ciśnieniu nie wyższym niż 0,3 MPa oraz powyżej 0,5 MPa, przemysłowymi odbiornikami paliw gazowych, turbinami gazowymi, itd.