Pszczyńska 114,
44- 100 Gliwice

720 036 036
biuro@galileum.pl

Uzyskaj znak CE dla swojego produktu. Doradzamy, Wdrażamy, Uczymy

Dowiedz się więcej o znaku CE

Uprawnienia elektryczne

Kończą Ci się uprawnienia elektryczne? A może chcesz je zdobyć po raz pierwszy? Pracodawca oferuje Ci atrakcyjne zatrudnienie pod warunkiem, że będziesz mieć uprawnienia do 1 kV? Wybierz nasze kursy elektryczne, a zapewnimy Ci przygotowanie merytoryczne, dzięki któremu bez problemu zdasz egzamin SEP.

Uprawnienia energetyczne cieplne G2

Potrzebujesz kursu palacza CO? Zapraszamy na szkolenia na uprawnienia energetyczne cieplne G2, które prowadzimy w każdym województwie w Polsce. Nasze kursy energetyczne gwarantują wysoką zdawalność. Dlatego po ich ukończeniu bezstresowo podejdziesz do egzaminu! Uzyskane uprawnienia zapewnią Ci stałą pracę.

Uprawnienia gazowe

Zapraszamy również na profesjonalne szkolenia gazowe. Nasza komisja egzaminuje we wszystkich dziesięciu punktach grupy 3. Potrzebne Ci są uprawnienia gazowe niezbędne do obsługi, konserwacji, remontów i montażu urządzeń? Zapraszamy na szkolenie, bezpłatne konsultacje oraz egzamin.

Uprawnienia pomiarowe

Bądź konkurencyjny na rynku pracy. Zdobądź uprawnienia elektryczne pomiarowe i sam dokonuj pomiarów. Z nami nauczysz się, jak prawidłowo opracować protokół pomiarowy. Dzięki kadrze dydaktycznej z wieloletnią praktyką zdobędziesz wiedzę przydatną w przyszłości. Zapraszamy na kursy sepowskie w zakresie pomiarów.

Ośrodek Szkoleniowy GALILEUM

Witamy na stronie internetowej naszego ośrodka szkoleniowego. Naszym atutem jest kompetentna kadra dydaktyczna oraz oddziały w każdym województwie. Dzięki nim możemy organizować szkolenia gazowe, kursy SEP i energetyczne oraz kursy zawodowe już w czasie do 24 h od zgłoszenia. Warto również podkreślić, że jako jedyni tuż po egzaminie podajemy numery uprawnień, a same świadectwa wydajemy do 48 godzin. Dzięki naszej pomocy już wiele osób z całej Polski mogło m.in. zdać egzaminy SEP i zdobyć uprawnienia elektryczne, uzyskać uprawnienia UDT oraz wziąć udział w innych profesjonalnie przygotowanych szkoleniach. Nasze kursy elektryczne, szkolenia gazowe, kursy energetyczne czy obsługi wózków widłowych cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród fachowców z całej Polski. Wyróżnia nas nie tylko kompleksowa oferta, ale również profesjonalizm, rzetelność i terminowość. Podchodzimy bardzo poważnie do wykonywanej pracy, co zostało już docenione przez wiele firm korzystających z naszej oferty szkoleń zamkniętych. Zainteresowanych zapraszamy na kursy elektryka i egzaminy SEP lub na inne szkolenie. Zachęcamy również do współpracy w ramach prowadzonej przez nas działalności certyfikacyjnej, doradczej i rzeczoznawczej.

Dowiedz się więcej Wyślij zapytanie

Elektryk musi być za tym fachowcem z odpowiednimi kwalifikacjami, które powinny być ciągle podnoszone i sprawdzane. W podnoszenie wiedzy oraz kwalifikacji od kilkudziesięciu lat zaangażowane jest Stowarzyszenie Elektryków Polskich. SEP uczestniczy w sprawdzaniu kwalifikacji, jak również nadawaniu różnych uprawnień. Do egzaminów na uprawnienia SEP można przystąpić, np. po ukończeniu odpowiedniego kursu.

Uprawnienia zawodowe elektryka

Elektrycy mogą ubiegać się o wiele różnych typów uprawnień. Zaliczamy do nich: uprawnienia w zakresie eksploatacji, budowlane, uprawnienia rzeczoznawcy budowlanego, specjalisty i weryfikatora DEP, biegłego sądowego, audytora energetycznego. Ponadto mogą być oni uprawnieni do sporządzania certyfikatów energetycznych budynków. Największym zainteresowaniem cieszą się uprawnienia dotyczące  eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci energetycznych oraz uprawnienia budowlane w zakresie sieci i instalacji elektrycznych u elektroenergetycznych.

Zdobywanie uprawnień w zakresie eksploatacji

Najszerszą grupę elektryków obejmują uprawnienia kwalifikacyjne w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci energetycznych. Komisje Kwalifikacyjne, które przyznają uprawnienia funkcjonują przy Stowarzyszeniu Elektryków Polskich, stąd nazwa uprawnień -SEP. Wydawane przez nich dokumenty, potwierdzające posiadanie kwalifikacji do pracy przy eksploatacji, noszą nazwę świadectw kwalifikacyjnych i uprawniają do samodzielnego wykonywania pracy na określonym stanowisku. Świadectwo określa również urządzenia, z którymi można pracować. Wszystko to precyzyjnie określa rozporządzenie MGPiPS z 28 kwietnia 2003 r. Warto podkreślić, że w rozporządzeniu nie znajdziemy żadnych wymagań dotyczących wykształcenia i przygotowania zawodowego osób przystępujących do egzaminy.