Pszczyńska 114,
44- 100 Gliwice

720 036 036
biuro@galileum.pl

Uzyskaj znak CE dla swojego produktu. Doradzamy, Wdrażamy, Uczymy

Dowiedz się więcej o znaku CE

Uprawnienia elektryczne

Kończą Ci się uprawnienia elektryczne? A może chcesz je zdobyć po raz pierwszy? Pracodawca oferuje Ci atrakcyjne zatrudnienie pod warunkiem, że będziesz mieć uprawnienia do 1 kV? Wybierz nasze kursy elektryczne, a zapewnimy Ci przygotowanie merytoryczne, dzięki któremu bez problemu zdasz egzamin SEP.

Uprawnienia energetyczne cieplne G2

Potrzebujesz kursu palacza CO? Zapraszamy na szkolenia na uprawnienia energetyczne cieplne G2, które prowadzimy w każdym województwie w Polsce. Nasze kursy energetyczne gwarantują wysoką zdawalność. Dlatego po ich ukończeniu bezstresowo podejdziesz do egzaminu! Uzyskane uprawnienia zapewnią Ci stałą pracę.

Uprawnienia gazowe

Zapraszamy również na profesjonalne szkolenia gazowe. Nasza komisja egzaminuje we wszystkich dziesięciu punktach grupy 3. Potrzebne Ci są uprawnienia gazowe niezbędne do obsługi, konserwacji, remontów i montażu urządzeń? Zapraszamy na szkolenie, bezpłatne konsultacje oraz egzamin.

Uprawnienia pomiarowe

Bądź konkurencyjny na rynku pracy. Zdobądź uprawnienia elektryczne pomiarowe i sam dokonuj pomiarów. Z nami nauczysz się, jak prawidłowo opracować protokół pomiarowy. Dzięki kadrze dydaktycznej z wieloletnią praktyką zdobędziesz wiedzę przydatną w przyszłości. Zapraszamy na kursy sepowskie w zakresie pomiarów.

Ośrodek Szkoleniowy GALILEUM

Witamy na stronie internetowej naszego ośrodka szkoleniowego. Naszym atutem jest kompetentna kadra dydaktyczna oraz oddziały w każdym województwie. Dzięki nim możemy organizować szkolenia gazowe, kursy SEP i energetyczne oraz kursy zawodowe już w czasie do 24 h od zgłoszenia. Warto również podkreślić, że jako jedyni tuż po egzaminie podajemy numery uprawnień, a same świadectwa wydajemy do 48 godzin. Dzięki naszej pomocy już wiele osób z całej Polski mogło m.in. zdać egzaminy SEP i zdobyć uprawnienia elektryczne, uzyskać uprawnienia UDT oraz wziąć udział w innych profesjonalnie przygotowanych szkoleniach. Nasze kursy elektryczne, szkolenia gazowe, kursy energetyczne czy obsługi wózków widłowych cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród fachowców z całej Polski. Wyróżnia nas nie tylko kompleksowa oferta, ale również profesjonalizm, rzetelność i terminowość. Podchodzimy bardzo poważnie do wykonywanej pracy, co zostało już docenione przez wiele firm korzystających z naszej oferty szkoleń zamkniętych. Zainteresowanych zapraszamy na kursy elektryka i egzaminy SEP lub na inne szkolenie. Zachęcamy również do współpracy w ramach prowadzonej przez nas działalności certyfikacyjnej, doradczej i rzeczoznawczej.

Dowiedz się więcej Wyślij zapytanie

uprawnienia sep

Zatem można zauważyć, że zawód elektryka wymaga spełniania wymagań kwalifikacyjnych i warunków określonych w odrębnych przepisach państwowych. Dokumenty potwierdzające posiadanie koniecznych kwalifikacji nazywane są uprawnieniami. Można je zdobyć przystępując do egzaminów SEP. Uprawnienia SEP są najważniejsze w zawodzie elektryka. Mogą być one zdobyte przez każdego, niezależnie od wykształcenia, jeśli tylko zaprezentujemy odpowiednią wiedzę i zdamy egzamin.

Jaką wiedzę powinien mieć kandydat przystępujących do egzaminów SEP

Podczas egzaminów SEP należy zaprezentować odpowiednią wiedzę. Każda osoba podchodząca do egzaminy powinna znać, przynajmniej w stopniu podstawowym prawa elektrotechniki. Kandydat do zdobycia uprawnień musi posiadać wiedzę dotyczącą zarówno wykonania, jak i utrzymania oraz eksploatacji instalacji elektrycznej. Przed przystąpieniem do egzaminów trzeba wziąć udział w specjalnym kursie przygotowawczym. Podczas kursu uczestnicy zapoznają się między innymi z zasadami działania, dobory wybranych urządzeń, sieci, instalacji do 1kV, zasadami prawidłowego wykonania instalacji o zasadami przyłączani urządzeń elektroenergetycznych, z zakresem i terminami wykonywania podstawowych czynności podczas eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych, metodami ochrony przeciwpożarowej, metodami uwalniania porażonych oraz udzielania pierwszej pomocy, zgodnej z przepisami BHP. Kursy SEP trwają około 40 -90 godzin. Po ukończeniu kursu można przystępować do egzaminu SEP.

Przebieg egzaminu SEP

Po ukończeniu kursu należy pobrać wniosek o przystąpienie do egzaminu. Można go pobrać z właściwego dla naszego miejsca zamieszkania oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich, w którym ma odbyć się egzamin. Pomimo, że egzaminy przeprowadzone są w różnych miastach to ich przebieg jest dość podobny. W pewnym stopniu ustandaryzowane są również pytania egzaminacyjne, mimo, że ich lista stale się wydłuża. Po zdaniu kursu i zdaniu egzaminu otrzymuje się świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do eksploatacji określonych urządzeń, instalacji i sieci.