Pszczyńska 114,
44- 100 Gliwice

720 036 036
biuro@galileum.pl

Uzyskaj znak CE dla swojego produktu. Doradzamy, Wdrażamy, Uczymy

Dowiedz się więcej o znaku CE

Uprawnienia elektryczne

Kończą Ci się uprawnienia elektryczne? A może chcesz je zdobyć po raz pierwszy? Pracodawca oferuje Ci atrakcyjne zatrudnienie pod warunkiem, że będziesz mieć uprawnienia do 1 kV? Wybierz nasze kursy elektryczne, a zapewnimy Ci przygotowanie merytoryczne, dzięki któremu bez problemu zdasz egzamin SEP.

Uprawnienia energetyczne cieplne G2

Potrzebujesz kursu palacza CO? Zapraszamy na szkolenia na uprawnienia energetyczne cieplne G2, które prowadzimy w każdym województwie w Polsce. Nasze kursy energetyczne gwarantują wysoką zdawalność. Dlatego po ich ukończeniu bezstresowo podejdziesz do egzaminu! Uzyskane uprawnienia zapewnią Ci stałą pracę.

Uprawnienia gazowe

Zapraszamy również na profesjonalne szkolenia gazowe. Nasza komisja egzaminuje we wszystkich dziesięciu punktach grupy 3. Potrzebne Ci są uprawnienia gazowe niezbędne do obsługi, konserwacji, remontów i montażu urządzeń? Zapraszamy na szkolenie, bezpłatne konsultacje oraz egzamin.

Uprawnienia pomiarowe

Bądź konkurencyjny na rynku pracy. Zdobądź uprawnienia elektryczne pomiarowe i sam dokonuj pomiarów. Z nami nauczysz się, jak prawidłowo opracować protokół pomiarowy. Dzięki kadrze dydaktycznej z wieloletnią praktyką zdobędziesz wiedzę przydatną w przyszłości. Zapraszamy na kursy sepowskie w zakresie pomiarów.

Galileum – Ośrodek Szkoleniowy

Witamy na stronie internetowej naszego ośrodka szkoleniowego. Naszym atutem jest kompetentna kadra dydaktyczna oraz oddziały w każdym województwie. Dzięki nim możemy organizować szkolenia gazowe, kursy SEP i energetyczne oraz kursy zawodowe już w czasie do 24 h od zgłoszenia. Warto również podkreślić, że jako jedyni tuż po egzaminie podajemy numery uprawnień, a same świadectwa wydajemy do 48 godzin. Dzięki naszej pomocy już wiele osób z całej Polski mogło m.in. zdać egzaminy SEP i zdobyć uprawnienia elektryczne, uzyskać uprawnienia UDT oraz wziąć udział w innych profesjonalnie przygotowanych szkoleniach. Nasze kursy elektryczne, szkolenia gazowe, kursy energetyczne czy obsługi wózków widłowych cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród fachowców z całej Polski. Wyróżnia nas nie tylko kompleksowa oferta, ale również profesjonalizm, rzetelność i terminowość. Podchodzimy bardzo poważnie do wykonywanej pracy, co zostało już docenione przez wiele firm korzystających z naszej oferty szkoleń zamkniętych. Zainteresowanych zapraszamy na kursy elektryka i egzaminy SEP lub na inne szkolenie. Zachęcamy również do współpracy w ramach prowadzonej przez nas działalności certyfikacyjnej, doradczej i rzeczoznawczej.

Dowiedz się więcej Wyślij zapytanie

ZAGADNIENIA OGÓLNE; DOKUMENTY ODNIESIENIA DOTYCZĄCE STOSOWANIA SYSTEMÓW FOTOWOLTAICZNYCH


1.1. PRZEPISY KRAJOWE ORAZ POLSKIE NORMY DOTYCZĄCE STOSOWANIA I WYKORZYSTANIA FOTOWOLTAIKI

  • Podstawy prawne i cel wprowadzenia systemu certyfikacji instalatorów
  • Prawa i obowiązki certyfikowanego instalatora mikroinstalacji i małych instalacji fotowoltaicznych; warunki uzyskiwania, odnawiania i utraty certyfikatu

1.2. PRZEPISY DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY, OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ ORAZ ŚRODOWISKA STOSOWANE W CZASIE INSTALOWANIA – IDENTYFIKACJA ZAGROŻEŃ

8:30 – 11:00 (15 min przerwy na kawę) (3h)
Celem tego trzy godzinnego modułu jest zapoznanie uczestnika kursu z prawodawstwem obowiązującym każdego instalatora systemów fotowoltaicznych.

Będą omawiane akty prawne bezpośrednio związane o energetyką odnawialną: Ustawa o OZE, Prawo Energetyczne, Prawo budowlane oraz rozporządzenia około ustawowe bezpośrednio związane z fotowoltaiką.

Słuchacz dowie się między innymi jakie uprawnienia musi posiadać aby mógł wykonywać swoją pracę zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zapozna się systemem podziału instalacji fotowoltaicznych zgodnie z ustawą o OZE. Uzyska odpowiedź na pytania dotyczące uzyskiwania zgody urzędu rozpoczęcie budowy systemu fotowoltaicznego i jaką ścieżkę trzeba przejść aby taką zgodę uzyskać. Zapozna się z pojęciem „prosument” oraz pozna korzyści bycia prosumentem. Pozna możliwości uzyskania dofinansowania do budowy systemu fotowoltaicznego oraz jakie dokumenty trzeba złożyć w urzędzie aby przyłączyć instalację fotowoltaiczną do sieci. Pozna swoje prawa i obowiązki jako czynny instalator oraz warunki wykonywania bezpiecznie pracy wynikające z przepisów prawa. Na koniec zapozna się z warunkami uzyskiwania, odnawiania i utarty certyfikatu instalatora.

MODUŁ I